Arabština pro děti, tentokrát z dílny ISIL

Islámský stát připravil svou první mobilní aplikaci určenou dětem nazvanou HURÚF (v překladu písmena). Díky ní se mají děti lépe a rychleji naučit arabskou abecedu. V rámci lekcí s džihádistickou tématikou získají „lvíčata“ bohatou slovní zásobu. Například meč se řekne „sajf“, raketa „sárúch“, výstřel je pro změnu „talqa“ a střelivo zas „zachíra“.

Již Jan Ámos Komenský tvrdil, že děti se lépe učí, když je látka baví, a tak vývojáři této neslavně proslulé teroristické organizace v aplikaci dokonale zúročili jeho heslo „škola hrou“. Program obsahuje několik barevných her pro zapamatování arabských písmenek. Výuce pomáhají i náboženské písně s džihádistickou terminologií.

Islámský stát vydal již několik mobilních aplikací, tato je ale první výhradně pro děti. Již dříve natočil videa, ve kterých zachytil např. dětský trénink a výuku ve školách řízených Islámským státem, v horších případech zapojení dětí při popravách vězňů.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.