O webe

Web bol prvýkrát spustený verejne 9.3 2010. Vznikol ako výstup diplomovej práce a jeho hlavným cieľom je poskytovať informácie o Blízkom východe. Desiatky autorov sa prostredníctvom neho snažia čitateľom priblížiť tento zaujímavý priestor.

V apríli 2016 prešiel web zásadnou rekonštrukciou. Získal nový vzhľad a aktuálnu štruktúru.

Spoluautori a tvorcovia webu:

Stanislav Miklóšik je jedným z kľúčových ľudí projektu. Stál pri úplnom zakladaní webového standoportálu. V rokoch 2006 – 2009 vyštudoval odbor Aplikovaná informatika na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a následne pokračoval v štúdiu druhého stupňa na Univerzite Komenského v Bratislave v odbore Aplikovaná informatika – umelá inteligencia, v rokoch 2009 – 2011. Do projektu sa dostal už v prvotnej fáze realizácie nápadu a vytváral celé technické zabezpečenie portálu a dodnes stránky spravuje.

kubusTomáš Kubuš vyštudoval v rokoch 2004 – 2009 na Trnavskej univerzite odbor Klasická archeológia. Od roku 2009 pôsobí ako sprievodca najmä po moslimských krajinách. Je aktívnym cestovateľom a spisovateľom. Píše množstvo cestovateľských článkov pre slovenské médiá a vytvára turistických sprievodcov o navštívených krajinách. K redakcii webu blizkyvychod.eu sa dostal prostredníctvom slovenskej bloggerskej scény. Stál už pri navrhovaní názvu webu a je aktívnym prispievateľom a editorom od prvých dní existencie portálu. V súčasnosti pracuje pre CK Bubo a stretnúť ho môžete najmä vo svete.

Sledovať ho môžete na jeho Facebook stránke.

Lukáš Goga vyštudoval na Vysokej škole medzinárodných a verejných vzťahov v Prahe, odbor Medzinárodné vzťahy a diplomacia (2002 – 2005) a Kultúrnu antropológiu Predného východu na Západočeskej univerzite v Plzni (2005 – 2007). Niekoľko rokov pôsobil ako novinár v Sýrii, odkiaľ prispieval pre denník Právo, Český rozhlas Leonardo a ako fotoreportér pre ČTK. Zoznámili sme sa s ním na našich cestách v Sýrii.

kuciTomáš Kučírek študoval Manažment kultúry a turizmu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Počas štúdia sa začal bližšie venovať Blízkemu východu a štúdiu arabčiny.  Pred rokom 2011 viackrát navštívil Sýriu a na zoznam navštívených blízkovýchodných krajín si môže pripísať Egypt, Jordánsko, Turecko, Irán, Izrael a Libanon. Ako PhD. študent skúmal zmeny kultúry jordánskych beduínov. Projekt blizkyvychod.eu bol výsledkom jeho diplomovej práce.

Okrem zakladateľov sa podieľalo na tvorbe obsahu stránky mnoho ďalších autorov. Všetkým patrí veľká vďaka.

Textový obsah webu je bez súhlasu autora zakázané kopírovať!

Text webu prechádza len minimálnou jazykovou a obsahovou korektúrou zo strany redakcie. Obsah jednotlivých príspevkov je vyjadrením ich autorov, ktorí majú na text a obrázky výhradné práva a nesú rovnako za informácie nimi publikovanými zodpovednosť.