Atlantis The Palm: Hotel, kde aj morské živočíchy majú vlastných šéfkuchárov

Keď v roku 2001 začali v Dubaji s výstavbou umelého ostrova Palm Jumeirah, bolo jasné, že ide o projekt, ktorý nemá v dejinách ľudstva obdoby. Po šiestich rokoch a 12 miliardách dolárov môžeme pokojne hovoriť o 8. dive sveta. Polostrov v tvare palmy ďatľovej s rozmermi 5 x 5 kilometrov pridáva Dubaju 78 km pláží. Prvý hotelom, ktorý tu bol otvorený, je jeden z najluxusnejších na svete – Atlantis The Palm. Čím je tento rezort výnimočný?

Aký veľký je Atlantis The Palm

Päťhviezdičkový hotel Atlantis The Palm je jedným z najväčších v Dubaji, keby sme si chceli pomôcť prirovnaním – stojí na rozlohe 65 futbalových ihrísk. Na tejto ploche nájdete ubytovanie v 1539 izbách: ceny začínajú približne od 300 € za noc a končia na 20 000 € za suitu Royal Bridge. O váš komfort sa tu stará približne 4 500 zamestnancov.

Dopriať si tú najexkluzívnejšiu kuchyňu môžete v 23 reštauráciách (jedna z nich je aj pod vodou), pričom tri z nich majú pod svojimi krídlami michelinskí kuchári – jedným z nich je slávny Gordon Ramsey. V lobby hotela vás zase privíta 30 metrov (samotný hotel má výšku 94 metrov) vysoká socha z 3 000 ručne vyrábaných sklených častí, už len samotný príchod vo vás zanechá nezabudnuteľný zážitok. 

Čo môžete robiť v hoteli

Hotel Atlantis The Palm je ladený v tematike mesta strateného pod vodou – Atlantídy, aj preto sú niektoré izby umiestnené pod hladinou, z nich máte výhľad na pestrý podmorský svet. Pobyt si tu užijú nielen zamilované páry, ale aj rodiny s deťmi. Nekonečné dobrodružstvá si hostia vychutnajú v 17 hektárovom zábavnom vodnom parku. Ak by ste dostali chuť kúpiť si suvenír či nové šaty alebo oblek, navštíviť môžete až 40 luxusných butikov. Nechýba ani obrovská 4,3 hektára veľká nádrž s delfínmi a množstvo akvárií. Len o vodné živočíchy sa tu stará viac ako 100 špecialistov – od odborníkov na kvalitu vody cez veterinárov až po vlastných šéfkuchárov.

Najdrahšia izba za 20 tisíc € na noc

Najdrahšia, najluxusnejšia, najpriestrannejšia a ďalšie množstvo superlatívov nesie prepychová suita Royal Bridge. Od zeme až po strop sú okná, cez ktoré môžete sledovať výhľad na Arabské more či panorámu Dubaja. Dostanete sa sem vlastným výťahom cez strážený vchod.

Čakajú tu na vás tri spálne, tri kúpeľne a tiež tím ľudí, ktorý sa bude o vás starať – od komorníka cez šéfkuchára až maséra. Tento luxus nájdete na 924 m2, viac ako dve basketbalové ihriská, nechýbajú tu ani dve terasy s 360 ° výhľadom, súkromná knižnica či jedálenský stôl pre 16 ľudí. Chceli by ste si vychutnať dovolenku v hoteli Atlantis The Palm? Navštívte internetovú stránku www.dubaj.sk a vyberte si pobyt, ktorý vám najviac vyhovuje.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.