Cesty Tomáša Kubuša

V našom projekte Street Food Hunters sme sa zamerali tentokrát na BIELORUSKO. Málo návštevovaná krajina je krásnym miestom, kde sa nebudete tlačiť s davmi turistov a má rozhodne čo ponúknuť. Išli sme do Bieloruska objavovať pamiatky, mestá a nadýchnuť sa aspoň na pár dní atmosféry, no rovnako sme chceli pripraviť článok o bieloruskej kuchyni o ktorej sa veľmi nehovorí a nepíše. Bielorusko takmer nikto nevníma ako food destináciu, ale za mňa môžem povedať, že ňou skutočne je. Ak sa chystáte, nechajte sa inšpirovať skvelými jedlami a Bielorusko si s nimi o to viac užijete.

Uzbekistan som navštívil niekoľko krát a stále ma táto krajina dokáže nadchnúť. Je v nej duša Hodvábnej cesty a koho opantá, toho nepustí. Ak si nalistujete najnovšie vydanie časopisu KRÁSY SLOVENSKA nájdete tam rubriku "Naši vo svete" a priamo tam objavíte môj najnovší článok s menom "Uzbekistan. Hodvábnou cestou" na stranách 68-71. Prejdeme sa Bucharou, Taškentom, Samarkandom aj menej známou, no unikátnou Chivou. Nechajte sa inšpirovať.

Facebook photo

Mám rád, keď sa ocitnem na mieste, kde som bol niekoľko krát a vždy tam objavím niečo čo som predtým nevidel. Dnes som v thajskom meste Ayutthaya objavil ruiny chrámu Wat Thammikarat. Opustené bez turistov, len stĺpy pamätajúce si niekoľko storočí. Sochy Budhov, mýtické zvieratá premenené na kameň a tiché stupy. Zaujímavé miesto.

Facebook photo

Plávajúce trhy Damnoen Saduak neďaleko Bangkoku sú krásnym exotickým miestom. Dnes som sa plavil loďkou, kráčal brehom miestnych kanálov a napokon sa na malom, zašitom mieste posadil na typickú polievku. Ak ju jete pri hlavnom kanále, tak ste obklopení turistami a platíte dva ak nie tri krát viac. Pritom stačí spraviť pár krokov na miesto zvané Yuwanda a dostanete perfektnú polievku za 30B. Ak si chceš prečítať viac o tomto mieste, nech sa páči:
http://www.streetfoodhunters.com/damnoen-saduak-plavajuci-trh-thajska/

Facebook photo

Článok na nedeľu nás zavedie na menej známe miesto ležiace na legendárnej Hodvábnej ceste. Priamo do Kirigzska do Burany, kde stojí fascinujúci minaret. Nechajte sa inšpirovať!

Necelých 20km za Chiang Mai stojí v lese zaujímavá pagoda s nádhernou panorámou na okolitú krajinu a neďaleké hory. Stačí vyjsť štyri poschodia a celú krajinu máte ako na dlani.

Facebook photo

Vieš, že naše fotky nájdeš aj na instagrame?

Posledné dve noci som strávil v karenských dedinkách, jednoduchých domčekoch, bez wifi a iných podobných vecí, tak až teraz nahrávam fotku. Po kilometroch prešliapaných miestnym lesom som nazad v Chiang Mai. Ráno som stál pri tomto vodopáde Mae Sa Pok. Krásny. Nikde nikoho. Len jemná dúha tvoriaca sa na mieste, kde sa vodopád stretne so zemou. V noci už smer Bangkok. Chceš vidieť ako to vyzerá na treku v okolí Chiang Mai? Fotky som nahral na Street Food Hunters

Facebook photo

Ak si nalistujete najnovšie vydanie časopisu SLOVENKA, nájdete v ňom môj článok z príťažlivého Maroka na stranách 32-35 pod názvom "Maroko s vôňou exotiky". Pozrieme sa na to ako vyzerá bláznivý Marakéš, romantická cesta Tisícich kasieb, ako sa sype saharský piesok a napokon sa stratíme v uličkách neskutočného mesta Fez. Ak rozmýšľaš o Maroku ako najbližšej destinácii, nerozmýšľaj, vyraz na cestu!

Facebook photo

Thajské mesto Chiang Mai a miesto zvané Chedi Luang. Jedno z najhistorickejších a najfotogenickejších pamiatok celého mesta. Podvečer osvetľuje poničenú stupu príjemné slnko, mnísi sa údermi do zvonov zvolávajú na modlitbu a všade panuje pokoj. Ak chceš vedieť čo ochutnať v Chiang Mai, pozri sa na Street Food Hunters. Zajtra vyrážam flákať sa na dva dni a dve noci do okolitých lesov a spať do jednoduchých domčekov so strechou zo sušeného lístia. Niektorí to volajú "treking", ale ja sa budem flákať.

Facebook photo