Cesty Tomáša Kubuša

Incredible India. Len si tak postávam na brehu himalájskej rieky Teesta a pozerám sa na okolité kopce. Odrazu sa okolo objaví dav ľudí. Postaví sa drevená hranica. Chvíľku nedávam pozor a pozerám sa na rieku a o niekoľko minút je tu ľudí ešte viac ako bolo predtým. Zrazu sa v dave objaví telo zabalené do bielej plachty. Niekoľko rituálov a napokon chlap s fakľou zapáli hranicu a priestor pohltí oheň. Jeden príbeh končí, druhý začína.

Facebook photo

Milovaný malajský Penang a jeho dokonalý streetfood

Tu v indickom Sikkime ťažko človek nájde rovinu. Všetko je postavené do svahu. Hlavné mesto menom Gangtok

Facebook photo

Takto o mesiac sa budem opäť s batohom túlať týmito končinami. Stredná Ázia s Hodvábnou cestou je droga

Ocitol som sa v indickom štáte Sikkim. Momentka z kláštora menom Rumtek neďaleko mesta Gangtok. Posvätné miesto, plné budhizmus s príbehmi o karmapoch.

Facebook photo

Fotogenická a chutná exotika? Neďaleko Bangkoku objavíte Damnoen Saduak, plávajúce trhy, ktoré si zamilujete!

Kultová železničná stanica a miesto kde začína (alebo končí) slávna Himalájska železnica, ktorú som si nenechal ujsť.

Facebook photo

O Lotyšsku sa veľa nehovorí, no príde ten čas, kedy sa o ňom hovoriť bude. Predbehnite davy a objavte ako vyzerá "Paríž Pobaltia" na vlastné oči. Čo máte na Rige najradšej?

Ak si nalistujete najnovšie vydanie časopisu 100+1, tak v ňom objavíte môj článok z Ruska s názvom "Zlaté srdca Ruska", kde sa pozrieme na Zlatý kruh v okolí Moskvy na miesta akými je Jaroslavľ, Rostov Velikij či biely Suzdaľ. Nechajte sa inšpirovať!

Facebook photo

Pri potulkách Kalkatou som nemohol vynechať ani zaujímavé, pútnické miesto, ktoré sa prepletá s postavou Matky Terezy. Už som stál pri jej rodnom dome a teraz v dome, kde v roku 1997 zomrela. Kruh sa uzavrel. Viac z Kalkaty nájdeš na Street Food Hunters

Facebook photo