Cesty Tomáša Kubuša

Malajský ostrov Penang je moja srdcovka. Miešajú sa na ňom náboženstvá, kultúry, sú tu čínske, indické štvrte, vznešené pamätníky britského kolonializmu a je tu streetfood, jeden z najlepších na svete. Milujem pouličné jedlo a preto nedám na Penang dopustiť. Tento článok som dal dokopy po mojej 14.návšteve tohto miesta, pretože s každou návštevou som mal pocit, že ešte niečo chcem a musím objaviť. Ak sa chystáte do Penangu, pozrite si aké geniálne veci tam na vás čakajú a ak sa aj nechystáte, zasnívajte sa a nechajte sa inšpirovať. Viac článkov už tradične nájdete na Street Food Hunters

India má jednu z najlepších svetových kuchýň. Ochutnal som toľko jedál, jedol na desiatkach miest, no stále nedokážem pochopiť aká dokonalá alchýmia sa v indickom jedle ukrýva. Nedá sa ho prejesť. A ak sa rozhodnete ochutnávať indický streetfood tak to neoľutujete. Máte nejaký obľúbený? Street Food Hunters

Včera som sa zatúlal do nemeckého Stuttgartu a hoci je jeho staré centrum celkom pôsobivé, najviac ma nadchlo miestne Landesmuseum so svojou antickou zbierkou umenia. Milujem staroveké umenie, kráčal som desiatkami múzeí po celom svete, ktoré praskali vo švíkoch pod náporom starovekého umenia až som sa dostal do bodu, že už nemôžem vidieť žiadne ďalšie, pretože mi všetko splývalo, ale včera kráčajúc pomedzi busty rímskych cisárov, grécke vázy, korintské prilby, funerálne stély, staroveké mince, keramiku som sa tešil, že ma tento neskutočný svet opäť obklopuje. Ak máte radi podobné veci, tak toto múzeum odporúčam. A najväčšie prekvapenia? Ani sa v ňom neplatí vstupné!

Facebook photo

Víkend klope na dvere. Chystáte sa niekam? Tu som sa posledný víkend túlal ja. Malé, alsaské mestečko Riquewihr neďaleko známeho Colmaru na vínnej ceste. Krásne miesto. Európa je v tomto skutočne jedinečná, sú tu tisíce anonymných miest, ktoré človek nikdy nevyčerpá. Pozrite si článok a fotky na našom blogu Street Food Hunters

Mnohí už poznáte stránku Street Food Hunters, ktorú sme spustili len pred pár mesiacmi a ktorej venujem svoj čas. Ak nie, radi vás u nás privítame a pripojte sa do tejto FB skupiny. Tam dávam najčerstvejšie aktuality, fotky priamo z ciest aj najnovšie články, ktoré napíšem pre náš web. Čoskoro sa zase roztočí kolotoč ciest a ak chcete sledovať ako to bude vyzerať či čo ochutnať v Jordánsku, Thajsku, Kambodži, na Borneu, Filipínach, v Indii či Bhutáne a v ďalších krajinách, kam sa onedlho chystám. Pridajte sa na túto FB stránku a budete môcť všetko sledovať z prvej ruky.

Verona. Keď je už dnes ten Valentín, tak je tu jedna príjemná inšpirácia

Pre SME som napísal ďalší článok, tentokrát o Vietname a o 9 miestach, ktoré by ste si v tejto nádhernej krajine nemali nechať ujsť. Nižšie pod článkom v diskusii nájdete aj príbeh z Hue a Hoi Anu, z môjho blogu.

Na mojom blogu na SME som publikoval sériu fotografií z nedávnej návštevy Ománu. Od Salalahu po Muscat cez pevnosti, opustené miesta, staroveké ruiny až po trhoviská. Nechajte sa inšpirovať.

Na našom webe Street Food Hunters pribudol nový článok z Jordánska. Pozrite sa v ňom ako vyzerá hlavné mesto Ammán so svojimi zaujímavosťami. Ryanair začne lietať priamo do Ammánu a tak sa bude táto krajina otvárať. Ako to v meste vyzerá? Koľko krásnych pamiatok ukrýva? Čo v Ammáne ochutnať? To a viac nájdete priamo v článku!

Cez víkend som sa zatúlal do malého mestečka menom Riquewihr. Leží vo francúzskom Alsasku, len pár kilometrov za známym mestom Colmar. Mestečko malo krásnu atmosféru. Uličky plné hrázdených domov, staré opevnenie, veže, kostoly a rôzne obchodíky s tradičnými výrobkami, sladkosťami či ochutnávkami alsaského vína. Začiatkom februára nie je ešte žiadna sezóna a tak si aj takéto krásne miesta viete užiť bez davov. Veľa ľudí nechce cestovať cez zimu, ale čoraz častejšie má práve toto svoje čaro.

Facebook photo