Sýria – Podujatia

Tradičný festival v Palmyre sa koná každoročne v máji v Tadmure (starorímskej Palmyre). Zaujímavosťou sú preteky na ťavách priamo medzi ruinami antického mesta a predstavenia hrané v zrekonštruovanom rímskom amfiteátri.

Festival v Bosre sa koná každoročne v septembri. Je to hudobný, tanečný a divadelný festival, na ktorom sa zúčastňujú skupiny z viac ako dvadsiatich krajín sveta. Koná sa v rímskom amfiteátri, ktorý je schopný pojať až 15 000 divákov.

Festival hodvábnej cesty sa koná každoročne v septembri až októbri, hlavne na troch kľúčových miestach – v Damasku, Palmyre a Aleppe. Tento festival poukazuje na históriu Sýrie, kedy ňou viedla hodvábna cesta a Sýria bola križovatkou rôznych kultúr, ktoré sem obchod prinášal. Počas festivalu sa uskutočňujú rôzne vystúpenia, semináre a športové podujatia.

Knižný veľtrh v Damasku sa koná tradične v októbri. Je to jeden z najlepších knižných veľtrhov na Blízkom Východe, ktorý ponúka na predaj cez 38 000 titulov kníh. V ponuke sú knihy rôznych žánrov, od rôznych vydavateľov a to aj z Európy a Ameriky.

Filmový festival v Damasku je popredne uznávaný filmový festival, ktorý sa usporadúva každoročne v novembri. Jeho cieľom je zlepšiť vzťahy medzi arabskými a európskymi filmármi a umožniť filmárom zviditeľniť ich tvorbu.

Medzinárodná kvetinová prehliadka je usporadúvaná v Damasku raz do roka – v mesiacoch júl až august. Prezentujú sa tu živé, sušené a umelé kvety, ako aj produkty z nich. Povestný je napríklad olej z damaskej ruže, ktorý sa predáva aj za tisíce dolárov.

Jazzové večery v Damasku sa konajú v auguste v Damaskej citadele, kde prebiehajú rôzne exhibície, koncerty a workshopy. Celé toto predstavenie, situované v starej citadele, dodáva podujatiu neopakovateľnú atmosféru umocnenú čarom noci v Damasku.

Prehliadka tradičných remesiel je podujatie, ktorého je možné sa zúčastniť v máji v citadele v Aleppe.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.