Sýria – Tipy na cestu

Určite by ste mali zvážiť ako každý cestovateľ nejaké základné očkovania. Aj keď sa Sýria nenachádza ešte v oblasti tropických chorôb odporúčame aby ste sa o prípadných očkovaniach poradili s vaším lekárom. Minimálne očkovanie proti žltačke typu A a B sa vám hodí kdekoľvek cestujete.

Pite v zásade len balenú vodu, inej vode vrátane vody podávanej v autobusoch sa vyhýbajte. Pokiaľ na ňu nie ste zvyknutí, môžete si spôsobiť zbytočné zdravotné problémy.

Nebojte sa zjednávať a pýtať. Chystáte sa do orientu a často každá vám ponúknutá cena predstavuje desať násobok reálnej ceny.

Pre slobodné ženy je dôležité držať si odstup od prípadných návrhov a schladiť ich hneď od začiatku. V prípade akéhokoľvek obťažovania neváhajte rozdávať facky a vyvolať rozruch. Na ulici sa spravidla nájde minimálne jeden domáci, ktorý sa postaví na vašu stranu. Ťažko sa tam stretnete s ľahostajnosťou typickou pre našu domovinu. No a nevyzývavé oblečenie vám určite tiež pomôže odvrátiť prípadné oplzlosti. Takisto budete ušetrené opovrhlivých pohľadov žien v konzervatívnejších oblastiach.

Zásada najzásadovejšia – tlačiť sa, dohadovať sa, nezabúdať, že premávka nemá pravidlá a stáť si za svojím a nenechať sa odbiť. Určite ale aj domáci ocenia vaše dobré vychovanie v správnej chvíli. Byť priebojný a arogantný sú dve rozdielne veci.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.