Ronny Edry o členstve Palestíny v OSN

V správe na našom webe sme vám priniesli informácie o uznaní palestínskeho členstva v OSN. Medzi krajinami, ktoré nepodporili rezolúciu bol Izrael, Spojené Štáty a sedem ďalších štátov, medzi nimi aj Česká republika.
Od nášho priateľa v Izraeli sme obdržali správu, v ktorej nám dával do pozornosti iniciatívu Ronnyho Edryho. Možno ho už poznáte vďaka virálnej kampani Israel loves Iran. Tá predčasom zožala obrovský úspech.

Ronny veľmi zaujímavo a pravidelne reaguje na politiku Izraela, pričom poukazuje na fakt, že mnoho Izraelcov zastáva celkovo iný názor, ako vláda, ktorá ich zastupuje. Chceli by sme vám priniesť jeho komentár, uverejnený deň pred hlasovaním v OSN o palestínskom členstve. Nasledovný text je doslovným prekladom textu z autorovej stránky:

Zajtra bude OSN hlasovať o uznaní Palestíny ako členskej krajiny.
Veľká väčšina sveta už povedala svoje ÁNO
Smutné ale je, že vláda Izraela sa chystá voliť proti.
Ja, moja rodina, moji priatelia a veľa Izraelcov si myslí, že by Izrael mal Palestínu privítať. Aj napriek tomu, že naša vláda povie nie, my hovoríme áno a vítame vás.
29. novembra 1947 Valné zhromaždenie OSN hlasovalo za vytvorenie mojej krajiny, Izraela. Bol to deň nádeje a radosti.
29. novembra 2012, bude Valné zhromaždenie OSN hlasovať o uznaní Palestíny ako krajiny, a som si istý, že to bude dňom nádeje a radosti, v Palestíne aj v Izraeli.
29. novembra požiada Mahmoud Abbas OSN o uznanie Palestíny ako krajiny.
Je to šanca meniť dejiny, urobiť veľký krok vpred, zvoliť si MIER.
Po rokoch krviprelievania je to príležitosť na mier. Predstavte si, celé OSN ako hlasuje „áno“, predstavte si Izrael, ako hlasuje „áno“, prečo nie…
Táto krajina je už aj tak rozdelená. Izraelci žijú v Izraeli, Palestínci v Palestine. Palestína je de-facto krajina a je len otázkou času, kedy bude uznaná. Preto by sme mali byť toho súčasťou. Dáva to zmysel.
Ligitimovať pozíciu Izraela a ukázať, že sme na mier pripravení, že sme súčasťou riešenia. Postaviť nás do pozície, kde môžeme začať rozhovory.
Dá to prezidentovi Abbasovi kredit, dá mu to potrebnú silu a uznanie, dá to ľuďom v Palestíne nádej.
V momente, kedy Izrael a Palestína začnú spolu komunikovať, v momente, kedy bude Palestína uznaná, Hamas bude oslabený, rovnako aj ďalšie extrémistické organizácie snažiace sa o vymazanie Izraela z mapy… stratia svoje opodstatnenie.
S uznaním príde podpora z Európy, USA, Ruska… stabilita, peniaze, obchod…. lepšie časy (môžeme trebárs opäť vyhrať Eurovíziu)
Je to nový štart pre obe strany. Je to reštart pre celý región. Môže to byť začiatok novej éry. Môže to otvoriť dvere normalizácii vzťahov medzi Izraelom a jeho susedmi….Libanonom, Egyptom… Iránom?
Predstavte si radosť ľudí v Izraeli a Palestíne v takýto deň…. väčšina ľudí chce mier, je to na nás.
29. novembra požiadajte Izrael a celý svet, aby hlasoval „áno“.

Ronny.

Ďalšie aktivity autora môžete sledovať na jeho weboch:
http://www.israelovesiran.com/
http://www.indiegogo.com/votepeace

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.