Joe Biden kritizuje Izrael

Joe Biden, americký viceprezident, odsúdil plánovanú výstavbu 1600 nových židovských domov vo Východnom Jeruzaleme. Vyjadril sa, že spomenutý akt podkopáva dôverihodnosť v mierovom procese.

Joe Biden je v súčasnosti na návšteve Izraela. Stretol sa s prezidentom Palestínskej samosprávy Mahmudom Abbásom. Ten sa vyjadril, že plánovaná akcia Izraela môže viesť k ukončeniu mierových procesov.

Izrael zdôraznil, že plánovaná výstavba nemá nič spoločné s návštevou amerického viceprezidenta v krajine. No načasovanie krátko pred jeho plánovanou návštevou krajiny rozhnevalo Spojené Štáty.

Mierové rokovania majú priniesť stabilnú mierovú situáciu vrámci všetkých strán v regióne, vrátane Sýrie a Libanonu. Spomínané rozširovanie židovských osád však môže viesť k ďalšiemu prerušeniu rokovaní.

Mahmud Abbás odmietol pokračovať v diskusii s izraelskou vládou v súvislosti s ich neochotou zastavenia rozširovania osád v oblasti Západného brehu Jordánu a Východného Jeruzalema.

zdroj: BBC

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.