Žena za volantom? Rekordérka z Emirátov

Všetci poznáme to klasické šovinistické – žena za volantom. Aj keď štatisticky sú na tom v počte priestupkov a nehôd ženy šoférky lepšie, aj v ich radoch sa nájdu rekordérky. Tak napríklad 28 ročná šoférka zo Spojených arabských emirátov, ktorú zadržali za nevyplatené pokuty v hodnote až do milióna dirhamov (viac ako 190 000 eur). S touto sumou sa dostala na prvú priečku spomedzi šoférok v krajine.

Polícia prišla na túto enormnú sumu, keď pri rutinnej kontrole platnosti vodičských preukazov zistili, že spomínaná šoférka nahromadila po dobu medzi rokmi 2009 a 2013 až 1551 priestupkových záznamov.

Zajed Ahmed, šéf dopravného inšpektorátu v emiráte Ras al-Chajmah, uviedol: „Priestupky boli odhalené náhodne počas elektronického prehľadávania oddelenia dopravy a policajných hliadok, ktoré pátrali po vyexpirovaných vodičských oprávneniach.

Priestupky boli najmä za porušovanie predpísanej rýchlosti a z mýtneho systému. Pokuty v hodnote 360 000 dirhamov sa vzťahovali len na cesty emirátu Ras al-Chajmah.

Vodička si taktiež „zabudla“ obnoviť svoje vodičské oprávnenie od roku 2009.

Stíhaná šoférka obvinenia odmietla.

Zdroj: Alarabiya

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.