Tisíc a jeden fanúšik

Pred troma rokmi v marci sme po prvýkrát spustili náš web. Obsahoval len zopár článkov a my sme dúfali, že sa nám z neho podarí vybudovať stabilnú značku, web, ktorý si ľudia obľúbia a budú veriť informáciám na ňom publikovaným.

Prešli tie tri roky a na webe je cez 700 článkov a v posledných dňoch sme prekročili magickú hranicu 1000 fanúšikov na Facebooku, čo nás nesmierne teší a týmto by sme sa vám chceli poďakovať za vašu priazeň. Pri tak špecifickej téme, ako je Blízky východ, je tisícka priaznivcov naozaj pekné číslo. Veríme, že sa bude ešte zvyšovať.

Redaktorský kolektív nám ostáva stále nezmenený a to je vcelku prekvapujúce, najmä pri toľkých študentoch blízkovýchodných štúdií na Slovensku a v Čechách. Ale situácia je hold taká, že písanie nepatrí medzi ľahké a obľúbené činnosti. Žiaľ za článok na BlizkyVychod.eu nezíska autor ani publikačnú činnosť uznateľnú na akademickej pôde, ani finančné ohodnotenie. Napriek tomu by sme sa chceli pokúsiť zvyšovať počet prispievateľov aj počet čitateľov. Ak máte nápady, ako na to, uvítame ich.

Možnosť publikovať svoje práce online by mohli využiť študenti, ktorí píšu seminárne práce. Môžu nám ich poslať, my im ich skorigujeme, pomôžeme pri ich dokončení a publikujeme im ich ako článok. Oni budú mať lepšie seminárky, časti bakaláriek a pod., čitatelia nové príspevky na webe. Jedinou podmienkou je originalita príspevku, nesmie to byť plagiát.

Ešte raz vám ďakujeme za priazeň a tešíme sa na ďalšie roky na spoločnej ceste Východom.

Kolektív autorov

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.