Prečo navštíviť Egypt?

Egypt je vyhľadávanou turistickou destináciou najmä kvôli podnebiu, relatívej blízkosti a cene. Lacné sú nie len letenky, ale aj celé pobyty zahŕňajúce ubytovanie v hoteli a chutnú kuchyňu. Letieť môžete zo Slovenska, prípadne z českých letísk, ktoré sú v Prahe, Brne alebo Ostrave.

Čo si vziať?

Na vycestovanie budete potrebovať víza, ktoré však nemusíte nijak špeciálne vybavovať a zväčša sú zahrnuté v cene zájazdu. Keďže pochopiteľne nejde o Európsku úniu, na cestu si pripravte aj platný pas. V Egypte je o hodinu viac, než v našom časovom pásme a platí sa tu egyptskou librou. Čo sa týka cien je dobré mať na pamäti, že sú nadsadené a ráta sa s tým, že budete zjednávať. Takisto nezabúdajte za každú, aj malú službu nechávať sprepitné, takzvaný bakšiš.

Let trvá približne štyri hodiny a pristáť by ste mali na jednom zo šiestich medzinárodných letísk, pričom najčastejšie je to Káhira a Hurghada. Ide o relatívne veľké letiská, kde máte možnosť nakúpiť aj rôzne suveníry či darčeky pre vašich blízkych.

Najčastejšie navštevované

moreEgypt je však vyhľadávaný najmä ako dovolenková destinácia a medzi najčastejšie navštevované turistické oblasti patrí Hurghada, Safaga, Taba, Makadi či Dahab. Väčšina z nich sa rozprestiera na brehu Červeného mora a je tvorená hotelovými komplexmi, ktoré majú vlastné bazény, bary, súkromné pláže a reštaurácie. Nudy sa báť nemusíte, takmer všade môžete skúsiť potápanie, windsurfing alebo jazdu na ťave. Každé zo zmienených letovísk je však aj niečím špecifické, napríklad Dahab je vhodný pre potápačov vďaka pestrofarebným koralovým útesom, Hurghada zas ponúka krásne pláže za prijateľné ceny, obchody a mešity. Taba je vhodná pre rodiny s deťmi, no tiež pre milovníkov prírody a potápania. Užiť si tu môžete aj rôzne výlety loďou, prípadne navštíviť neďaleký Jeruzalem alebo neopakovateľné mesto Petra, ktoré je vyrezané do ružových skál a jeho návšteva predstavuje neopakovateľný a ničím nenahraditeľný zážitok. Z uvedeného vyplýva, že takmer všetky dovolenkové destinácie predstavujú raj pre potápačov, a to tak skúsených ako aj začiatočníkov. Hotely ponúkajú pomerne veľa chutných jedál, preto sa rozhodne oplatí investovať a kúpiť si pokojne aj all inclusive. Vyraziť sem môžete prakticky počas celého roka, i keď v lete je v tejto oblasti skutočne horúco. Ideálnym časom na Egypt je jar alebo skorá jeseň.

Pyramídy a história

pyramidyMilovníci histórie by nemali vynechať návštevu jedného zo siedmich divov sveta. Reč je o pyramídach, kde sú pochovaní egyptskí faraóni. Za zmienku stojí tiež Sfinga, socha leva s hlavou človeka, ktorá údajne stráži mesto mŕtvych. Vyhľadávané je aj Údolie kráľov, kde sa nachádza legendami opradená Tutanchamónova hrobka a jeho známa zlatá rakva a maska. Jednoducho, Egypt sa oplatí navštíviť z viacerých dôvodov a je len na vás, ktorý z nich sa stane podnetom pre vaše vycestovanie.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.