Al-Džazíra znovu zveřejnila "protižidovský" článek po nařčení z cenzury

Televizní stanice Al-Džazíra se rozhodla znovu publikovat na svých webových stránkách kontroverzní článek, který byl označován jako protižidovský.

Autorem článku „Poslední ze Semitů“ je profesor z Columbia University Joseph Massad. Článek byl zveřejněný minulý týden, ale po palbě kritiky byl článek v sobotu beze slova odstraněn, což vedlo poněkolikáté k nařčení Al-Džazíry z údajné cenzury a podbízení se obhájcům Izraele. Autor v článku poukazuje na historické vazby mezi sionismem a antisemitismem a na společné cíle německých nacistů a sionistů usnadňující odchod Židů z Evropy.

Reakce na článek nenechaly na sebe dlouho čekat. Například Jeffrey Goldberg, dopisovatel The Atlantic a bývalý strážník v izraelském vězení, napsal na Tweeter: „Gratuluji, Al-Džazíro! Právě jste zveřejnili jeden z nejvíce protižidovských proslovů v posledních letech.“

Opětovné publikování článku se neobešlo bez poznámky šéfredaktora webového zpravodajství v anglickém jazyce Imáda Músy, který připustil, že celá věc měla být vyřešena lépe. Také se snažil vyvrátit, že by katarská televize podléhala nějakému tlaku a cenzuruje vlastní webové stránky.

Músá nesdělil žádné podrobnosti o tom, kdo dal příkaz ke stažení článku nebo co za celou věcí stojí. Důvodem by mohla být i ambice provozovatele katarské televizní stanice expandovat ve Spojených státech. Na začátku roku totiž měla Al-Džazíra koupit stanici Current TV od Ala Gorea za 500 milionů USD. Má v úmyslu zahájit vysílání pod názvem Al-Džazíra Amerika na ještě letos na podzim.

Zdroj: Al-Arabiya

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.