Nepostil se, tak ho klub propustil

Populární íránský fotbalista Alí Karímí, jeden z nejlepších hráčů v historii Íránu, který je také občas nazýván „asijským Maradonou“, byl propuštěn ze svého klubu za to, že se během měsíce ramadánu nepostil. Teheránský klub Steel Azin FC na svých webových stránkách zveřejnil, že byl „nucen propustit jednoho ze svých hráčů, Alí Karímího, z důvodu neposlušnosti a nedodržování půstu během ramadánu,“ kdy zbožní muslimové postí od úsvitu do soumraku.

Ramadán začal v Íránu ve čtvrtek a podle íránských zákonů musí všichni muslimové od úsvitu do soumraku dodržovat půst. Nemuslimové se postit nemusí, ale očekává se od nich, že se zdrží jedení a pití na veřejnosti.

Držitel titulu „Asijský hráč roku 2004“, druhý hráč v počtu odehraných zápasů za národní tým a třetí nejlepší střelec íránské reprezentace, prý dokonce napadl úředníky íránského fotbalového svazu a jednoho zástupce klubu, kteří mu přišli sdělit své rozhodnutí. Jeho vyhození přišlo poté, co na svých internetových stránkách kritizoval styl řízení klubu generálním ředitelem a bývalým představitelem Revolučních gard Íránu Mostafou Ajorlou. Íránská tisková agentura IRNA oznámila, že klubový předseda Husajn Hedajátí nevěděl o rozhodnutí propustit Karímího a byl proti tomu.

Karímí hrál dva roky v německé bundeslize za Bayern Mnichov, za který nastoupil v padesáti útkáních a připsal si na svůj účet čtyři góly.

Zdroj: al-Arabiya

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.