Katar – Pamiatky a zaujímavosti

Khor al Adaid takzvané „vnútrozemské more“ je vlastne dlhý morský kanál zasahujúci do púšte obklopený pieskovými dunami. Táto nádherná scenéria je najvyhľadávanejšou miestnou turistickou atrakciou. Okolie je vyhľadávané najmä vodičmi terénnych automobilov.

Dauha je hlavné mesto krajiny, v súčasnosti veľmi moderné a pulzujúce, kultúrne aj historické centrum krajiny. V meste stojí za navštívenie Národné múzeum, ktoré zachytáva kompletné dejiny Kataru, ale aj množstvo mešít, ktorých je tu viac ako 700. Nachádzajú sa tu aj nádherné pláže, kde je veľmi populárna možnosť vylovenia vlastnej perly z mora.

zdroj : wikipedia.org

Al Zubarah je malá ale veľmi zaujímavá pevnosť nachádzajúca sa asi 100 km severozápadne od hlavného mesta. Je to niekdajšie obchodné centrum a dnes sa tu nachádza múzeum.

Umm Salal Mohammed – mesto s malou ale zaujímavou pevnosťou

Al-Shahaniya – štadión postavený pre ťavie dostihy

Katarský emir Hamad bin Chalífa Al Sání má však zbraň, ktorej sa boja všetci ostatní hráči politickej hry v regióne. Je ňou satelitná televízna stanica Al-Džazíra. Vládcovia blízkovýchodných krajín sa jej boja preto, lebo ako jedna z mála viac-menej nezávislých a objektívnych televíznych staníc v arabskom svete sa nebojí kritizovať ich korupciu a porušovanie ľudských práv. Al-Džazíra si drží v arabskom svete prvé miesto v počte divákov.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.