Egyptský súd nariadil prepustiť Mubaraka

Egyptský súd v stredu 21.augusta 2013 vyhlásil, že už neexistuje žiaden legálny dôvod pre zadržiavanie bývalého egyptského prezidenta Hosního Mubaraka. Prepustiť z väzenia by ho mohli už v priebehu dnešného či zajtrajšieho dňa.

Súd v egyptskej Káhire sa dnes zhodol na tom, že po právnej stránke už nejestvuje dôvod pre ďalšie zadržiavanie bývalého egyptského prezidenta Hosního Mubaraka. Niekdajšiu hlavu krajiny zbavili obvinení z korupcie aj z toho, že nariadil zabíjanie protestujúcich počas protestov, ktoré vypukli v krajine koncom januára v roku 2011. Revolúcia z námestia Tahrír prepukla do veľkých protestov, ktoré mali napokon za následok pád režimu dlhoročného prezidenta.

Hosního Mubaraka pôvodne odsúdili na doživotie za to, že nezabránil zabíjaniu protestujúcich počas povstania, avšak súd akceptoval jeho predošlú žiadosť na znovuotvorenie tohto prípadu. Za mrežami strávil bývalý prezident dva roky. Rozhodnutie súdu prišlo vo veľmi turbulentných časoch, kedy sa Egypt opäť zmieta vo víre násilia a protestov.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.