Stretnutia tímu a nové nápady

Dlhšie sme už zvažovali aktualizáciu systému, na ktorom beží tento web. Vedeli sme o tom, že existuje novšia verzia, no admin sa obával rôznych chýb, ktoré by pri aktualizácii mohli nastať. Z tohto dôvodu sme to teda odkladali. Mňa to ale pokúšalo ďalej a stále som ho na aktualizáciu prehováral. Preštudoval si novú verziu a dospeli sme k záveru, že maximálne nebudú sedieť nejaké jazykové veci v rámci prekladu verzie do slovenčiny, inak by to malo byť úplne v poriadku. Bolo 18. augusta okolo obeda. Povedali sme si, že ideme na to a stlačil tlačítko „aktualizovať“. Chvíľka napätia a dal som obnoviť stránku. „FATAL ERROR“ cez celý prehliadač. Rýchlo som mu napísal na chate, či robí všetko správne. Očividne tam niečo nesedelo.

(11:40:17) Tomas J. Kucirek tak ale to je to najmenej si myslim
(11:40:24) Tomas J. Kucirek ci?
(11:40:32) admin sak kludne to mozme dat a uvidime 🙂
(11:40:43) admin dufam ze to nepostihne ziadny plugin, to by bolo horsie
(11:40:44) Tomas J. Kucirek tak daj
(11:40:56) Tomas J. Kucirek pocuj sak a ta slovencina sa da potom doupdatovat nie?

Tá chvíľa napätia. Prázdna obrazovka s obrovským hlásením o chybe.

(11:42:52) Tomas J. Kucirek 🙂 robis to spravne?
(11:43:07) admin no lol, tak sa to do******
(11:43:41) Tomas J. Kucirek moze toto byt az tak?
(11:44:39) admin evidentne ano
(11:44:55) Tomas J. Kucirek to nefunguje ani admin panel?
(11:45:13) Tomas J. Kucirek teraz ma napadlo ze som predtym mohol spravit zalohu
(11:47:00) admin ze som sa najprv nenajedol…
(11:47:09) Tomas J. Kucirek :-/
(11:49:31) Tomas J. Kucirek mam ako pomoct okrem neotravovania?
(11:49:47) admin asi nie
(11:50:08) Tomas J. Kucirek clanky ale nechalo na serveri vsak?
(11:50:20) admin jasne vsetko je, jeden plugin nespolupracuje
(11:50:30) Tomas J. Kucirek ktory?
(11:50:52) Tomas J. Kucirek menu
(11:55:44) admin kua jako to bolo predtym nastavene 😀
(11:56:18) Tomas J. Kucirek do **** 😀
(11:57:06) admin asi by som si to do buducna mal vsetko oscreenovat ako to vlastne je nastavene 😀
(12:04:51) admin no konecne
(12:05:36) admin poskusaj ci vsetko ide, ja idem konecne dojest

Podarilo sa nám teda web spojazdniť do pol hodiny úplne a všetko ostalo tak ako bolo. Ak sa teda niektorým z vás nepodarilo na blizkyvychod.eu toho dňa okolo obeda dostať, tak sa za to ospravedlňujeme, no boli sme odvážni a inovatívni.

Toho istého dňa sme sa stretli s adminom a ďalšími našimi známymi v „pohostinskom zariadení“. Z oddychového večera sme nakoniec dve hodiny strávili diskutovaním o webe a jeho napredovaní. Do debaty sa zapojilo viacero ľudí aj mimo projektu, čo si myslím bolo veľkým prínosom, lebo práve ľudia zvonka sa na celú vec pozerajú z iného uhla. Niektoré myšlienky sme rovno aj zaznamenávali na papier, aby sme ich náhodou nezabudli. Prikladáme ho do blogu ako ilustráciu toho, že pracujeme v akýchkoľvek podmienkach. Keď sme ho už mali popísaný, kamarát ma upozornil na hlavičku toho papiera. Ak nie trefné, minimálne vtipné.


Dnešný deň opäť priniesol niečo nové a zaujímavé, a pre tieto stránky prospešné. Spravili sme si poobede kvázi teambuildingový deň. Do Nitry za nami pricestoval Tomáš Kubuš a konečne sme sa stretli osobne. Celý tento projekt vznikol ako diplomová práca (ešte nie je obhájená) a ako nápad nadšencov. Tomáš bol medzi prvými, ktorí sa s nadšením vrhli do spolupráce a tvorí jadro, ktoré udržuje tento web nažive. Bez neho a Lukáša by som si portál blizkyvychod.eu len ťažko vedel predstaviť.
S Tomášom sme sa nikdy predtým osobne nestretli. Naša komunikácia prebiehala výlučne na internete cez naše blogy a chaty. Dnešnú príležitosť sme si s adminom teda nenechali ujsť (prečo admina neopisujem menom? Želal si ho totiž udržať v tajnosti. Na nasledujúcej fotke je úplne vľavo;-) ).

Usadili sme sa takto pekne v kaviarni v centre Nitry a rozprávali sa o webe a cestovaní. Popri tom nás napadli ďalšie možnosti, ako tomu celému pomôcť. I keď sme sa s Tomášom videli dnes prvýkrát, myslím, že to bolo ako stretnutie starých známych. Dúfam, že si čoskoro dáme ďalšie. Teším sa aj na nejakú spoločnú cestu, ktorú, ako pevne verím, čoskoro naplánujeme a napíšeme vám o nej.
Ako som už avizoval možným autorom, články ohodnocujeme podľa finančných možností tvorcov webu. Prispievateľom som zatiaľ sľúbil výplatu vo forme gumových medvedíkov, s čím súhlasili. Dnes sme Tomášovi vyplatili historicky prvý honorár za blizkyvychod.eu.

Našou snahou je živý web. Ak sme vás týmto inšpirovali a máte radi gumových medvedíkov, pokojne sa zapojte a prispejte nejakým článkom aj vy. Určite uverejníme akýkoľvek tematický článok, ktorý bude mať prijateľnú formu. Vy tým pomôžete projektu a získate publikáciu v internetovom médiu pod svojím menom. Pri všetkých článkoch sa zachováva meno autora a text sa bez jeho súhlasu ďalej nepoužíva. Osobne dúfam, že sa nám postupne podarí dospieť až tam, že budeme môcť ohodnocovať prispievateľov aj inak ako gumovými medvedíkmi.

Začiatky bývajú ťažké, no niekedy aj veselé. Fungujeme iba pol roka a už máme na stránkach cez 150 článkov. Keď si vezme to, že zatiaľ web tvorí len veľmi malá skupinka ľudí, kde každý ma nedostatok času, tak je to skvelý výkon.

Teším sa na ďalšie aktualizácie systému, stretnutia, nápady a aj na ďalších prispievateľov. Myslím, že nás to začína baviť stále viac, tak držte palce.

2 komentáre

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.