Reklama na stránke a doterajšie úspechy

Určite ste si všimli, že na našich stránkach sa od prvého septembra objavila reklama. Dlho sme váhali, kedy bude ten správny čas, umiestniť reklamu na stránku. Obávali sme sa, že vám čitateľom, to náš projekt trocha znechutí. Veríme však, že naše počínanie plne chápete a ja si dovolím ho ešte trocha bližšie objasniť.

Na stránke zanechalo niekoľko ľudí dovolím si povedať už stovky hodín práce. Ak nie stovky, tak desiatky určite. Všetko to bola práca neplatená a zamestnávala náš voľný čas. Nikto nikoho nenaháňal a bolo na každého uvážení, koľko a kedy tomu venuje. Každopádne som vďačný každej pomoci, ktorá za ten čas prišla.

Náš projekt zahŕňa veľmi špecifickú a u nás málo populárnu tému, preto sme neočakávali, že by naša práca bola ohodnotená nejak inak, ako dosiahnutím našich výziev. Zatiaľ sa nám darí a ja verím, že to bude len a len lepšie. Prečo teda reklama? Niečo stojí hosting a pri troche šťastia, nám reklamy preplatia aspoň ten. Ak sa dačo málo zarobí navyše, určite sa nájde spôsob, ako to investovať do rozvoja projektu. Takže preto reklama.

K dnešnému dňu bolo na stránke publikovaných 200 článkov na rôzne témy. Napriek tomu stále vidíme na stránke prázdne miesta, ktoré by sme chceli zaplniť. Nedostáva sa nám priveľkej pomoci v tomto smere od záujemcov o danú tému. Pritom je množstvo ľudí, ktorí študujú odbory zahŕňajúce aj naše témy. Uvidíme, snáď sa to do budúcna zlepší. Cieľom bolo vytvoriť živý a aktívny web v spolupráci s verejnosťou.

Keď spomínam obsah stránky, všimol som si, že niektoré články dostávajú veľmi nízke hodnotenia. Určite sa v mnohých nájdu aj chyby. Podotýkam, že aj my sa učíme na vlastných chybách a nie sme odborníci (zatiaľ), ale len nadšenci. Určite by bolo prínosom, keby kritickí čitatelia upozorňovali pripomienkami v komentároch pod článkami na nedostatky. Každá komunikácia bude len a len prínosom pre celý projekt.

Okrem počtu článkov nás potešila aj zvyšujúca sa návštevnosť. Už sa pohybujeme okolo stovky návštevníkov denne, čo je istotne pre nás naplnením určitých očakávaní. Ak sa nám to podarí zdvojnásobiť, budeme ešte radšej. Doposiaľ sa nám darilo zvyšovať návštevnosť a čítanosť len neplatenými cestami. Nemáme zatiaľ rozpočet na propagáciu reklamou. Úspešne to ale kompenzujeme nadväzovaním nových partnerstiev s tematicky príbuznými stránkami.

Sme vďační za to, čo sme dosiahli a už sa tešíme na ďalšie napredovanie.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.