Na Lade do Iránu

Web BlizkyVychod.eu sa rozhodol zúčastniť tento rok na expedícii LadaSvetom, ktorá smeruje do Iránu a strednej Ázie. Chceli by sme v spolupráci s tímom nadšencov z Kysúc uskutočniť netradičný cestovateľský počin.

To, že to myslia redaktori webu s cestovaním vážne, vám dokumentuje pravidelne Tomáš Kubuš svojimi príspevkami z ciest, Lukáš Goga postrehmi zo Sýrie a Libanonu a aj ja napríklad svojím Stopárovým sprievodcom po Arábii.

Už tento júl nasadneme traja blázni na starú Ladu menom Vasiľ a vydáme sa cez Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko, Irán, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rusko a Ukrajinu. Spolu 30 dní na ceste, viac ako 10 000 km a príjemných 60 stupňov v útrobách vozu, ktorý bol istého času pýchou sovietskeho automobilového priemyslu.

Náš cieľ je jasný, cesta pred nami tŕnistá. Chceli by sme sa dostať až do strednej Ázie k bývalým centrám Hodvábnej cesty  ako Samarkand a Buchara. Chceli by sme cestou zaparkovať našu archu pod Araratom, preletieť cez divoký Kurdistan, obzrieť si trocha Teherán, navštíviť starodávny Isfahán, prejsť bývalé sovietkse republiky, okolo Kaspiku tiahnuť smerom na Stalingrad a ak sa podarí, cez Ukrajinu domov.

Mapa cesty

mapa

 

Zopár fotiek fešáka Vasiľa z predošlých ciest

 

Fešák Vasiľ v plnej kráse na ceste
Fešák Vasiľ v plnej kráse na ceste
Cesta musí byť vždy výzvou. Pohodlie si užijeme až doma počas spomínania na cestu.
Cesta musí byť vždy výzvou. Pohodlie si užijeme až doma počas spomínania na cestu.
Štandardný pohľad na Ladu na ceste - s otvorenou kapotou.
Štandardný pohľad na Ladu na ceste – s otvorenou kapotou.

 

 

Bližšie informácie o projekte KAZpik 2014 nájdete na stránkach LadaSvetom.sk

Takáto je naša hviezdna posádka.

Stále hľadáme sponzorov na cestu, môžete nás podporiť na stránke projketu prostredníctvom DONATE funkcie, ale aj jednoducho tým, že budete zdieľať tento článok. Odvďačíme sa blogom a fotografiami z ciest.

Lada Svetom v Reflexe na Markíze

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.