Libanon – Podujatia

Medzinárodný festival Byblos sa koná každoročne v júli a je fúziou rôznych žánrov hudby, či už arabskej alebo nearabskej. Toto podujatie bolo obnovené Ministerstvom turizmu a kultúry ako snaha oživiť toto prístavné mesto a prezentovať kvalitnú hudbu.

Medzinárodný festival Baalbek je zrejme najpopulárnejší festival v Libanone, ktorý sa koná každoročne v období júl – august na mieste starého rímskeho chrámového komplexu v Baalbeku. V rokoch 1956 až 1973 nadobudol reputáciu akcie, ktorá ponúka len to najlepšie. Vystupovali tu také osobnosti ako Jean Cocteau, Miles Davis, Ella Fitzgerald, Um Kulthoum a takisto kráľovský balet. Po 23 rokoch občianskej vojny sú vyvíjané snahy obnoviť činnosť festivalu v predošlej sláve. Toto podujatie ponúka bohatý kultúrny zážitok, doplnený jedinečnou atmosférou, ktorú vytvárajú antické ruiny.

Medzinárodný festival tanga v Bejrúte sa koná pravidelne v apríli na pôde Americkej univerzity v Bejrúte. Má charakter kurzu tanca pod vedením profesionálnych párov v štyroch rozličných triedach podľa obťažnosti.

Beiteddine festival je podujatie hudobného charakteru, ktoré tiež stojí za povšimnutie. Opäť možno povedať, že ťaží z atmosféry miesta konania. Akcia je usporadúvaná v komplexe paláca starého 200 rokov.

Výstava kvetov a jarný festival sa koná v máji v priestoroch hipodrómu v Bejrúte. Okrem vlastnej výstavy kvetov a predaja rôznych záhradných potrieb je podujatie spojené s mnohými kurzami a koncertmi.

Týždeň módy v Bejrúte je akciou, počas ktorej sa konajú rôzne prezentácie a módne prehliadky. Najbližšia akcia je ohlásená na marec roku 2010.

Za zmienku stojí i festival v antickom hipodróme v Týre. Týmto hudobným podujatím sa snažia Libanončania oživiť bohatú históriu tohto mesta.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.