Lada Svetom – štart a prvý deň na ceste

Je sobota skoro ráno a my stojíme už na pumpe kdesi v balkánsku. Takmer bez prestávky sme prešli za 14 hodín 1130 km. Ešte vo štvrtok pred odchodom sme šesť hodín krúžili okolo auta, chalani zosádzali a nasádzali kolesá, odvzdušňovali brzdy a junior strácal samorezky. Nervozita pred odchodom stúpala a telo sa rozhodlo vylučovať všetkými smermi. Vasiľ ale dostal finálnu podobu a bol pripravený vyraziť. V piatok poobede sme sa rozlúčili pred pluskom v Kysuckom Novom meste, kde Vasilovi prišiel zamávať aj predošlý majiteľ. Nedávali nám nádeje, že dôjdeme ďalej ako za žilinu.

Stačila jedna noc a my sme zaútočili na Konstantinopol. Podpísali sa pod to heroické výkony celej posádky. Junior dal na šupu celé Slovensko a Maďarsko a fabo prešiel bez zastávky Srbskom. Keby mu nedošiel benzin, tak ťahá ešte doteraz. Pred srbskymi hranicami sme chytili kolónu a prešli sme ju vo veľkom štýle, za pomoci technológie stop and walk. Vypli sme motor, vystúpili z auta a dotlačili ho až do srbska. Srbský policajt si na hraniciach prezrel so záujmom auto a spýtal sa „kudaj?“ Chalani mu ukázali na prednú kapotu so slovami „mapa“. Policajt sa zaštudoval. „Trinásť tisíc? Tridsať dni?“ Rozhodil rukami, že neverí a zasmial sa. Mapa zapôsobila, pomyslel si -blázni- a pustil nás ďalej.

Najlepšia nočná zábava bolo pre chalanov počúvanie rozhovorov kamionistov cez našu vysielačku. Do Bulharska sme prešli nádherným skalným priesmykom, kde museli Srbi raziť cestu cez bralá. Na obchvate Sofie sme hrali zasa ruskú ruletu s balkánskymi výmolmi. pred Tureckom sme dali ešte jeden nácvik zvesovania kolies a odvzdušňovania bŕzd. Plán bol jasný, pokoriť Istanbul. Ešte pred príchodom na osmanské územia sme dali trocha punku, ozzyho, dotlačili sme bravčové rezne a zapálili tristopätdesiatu cigu. Ramadán je pred nami.

FB Lada Svetom: https://www.facebook.com/LadaSvetom?fref=ts

[Gallery not found]

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.