Alžírsko má Robinov Hoodov

V Alžírsku sa objavili viacerí zlodeji, ktorí začali kradnúť bohatým a dávať chudobným. Oživili tak mýtus legendárneho zbojníka Robina Hooda.

Najlepším príkladom je 40-ročný zlodej, ktorý je vodcom gangu špecializujúceho sa na vlúpania. Vo svojom okolí je práve známy pod prezývkou Robin Hood, pretože ako uviedol denník al-Chabar, pomáha ľuďom v núdzi.

Raz, keď bol tento zlodej na nádvorí, vbehol do susedného domu, kde počul nariekať ženu, ktorej manžel jej neplatil výživné na deti. Poprosil ju, aby sa utíšila a povedal jej, že sa vráti ešte tú istú noc.
Ako náhle sa zotmelo a uistil sa, že ho nik nepozoruje, zaklopal jej na dvere a dal jej sumu 23 000 dinárov. Ešte než stihla zareagovať, zmizol.

V inom prípade spozoroval na ulici ženu, ktorá bedákala, že nedokáže zaplatiť účet za elektrinu. Daroval jej potrebné peniaze a potom, čo ju požiadal, aby sa za neho modlila, sa rýchlo vytratil.

Iný Robin Hood, dvadsaťosemročný Ammar, sa objavil v severovýchodnej provincii Annaba, kde vedie skupinu lúpežníkov.
Bolo proti nemu doposiaľ vydaných takmer 30 zatykačov, no susedia ho skrývajú a ponúkajú mu rôzne skrýše, pretože značnú časť lupu dáva miestnej chudobe a prispieva aj na miestnu mešitu.

Ďalším prípadom, ako uvádzajú záznamy, je vreckár, ktorý okráda ženy a veľkou časťou peňazí dotuje Gazu. Tento Robin Hood bol len nedávno prepustený z vezenia, no vraj sa nemohol pozerať na zverstvá, ktoré pácha Izrael na Palestíncoch, a preto sa rozhodol niečo urobiť.

Tieto nezvyčajné príbehy ako uvádza zdroj nemajú nabádať ľudí ku konaniu kriminálnej činnosti kvôli vznešenejším cieľom. Majú len poukazovať na zaujímavé dianie v spoločnosti.

Zdroj: alarabiya.net

1 Comment

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.